• +48 737 473 582
  • biuro@ofertyenergetyczne.pl
Poradnik: Na co zwracać uwagę podczas zmiany sprzedawcy energii elektrycznej przedsiębiorstwa?

Na co zwracać uwagę podczas zmiany sprzedawcy energii elektrycznej przedsiębiorstwa?

Dodany: 12:22:17 27/11/2015 - Kategoria: Energia elektryczna

Szukanie oszczędności przez przedsiębiorstwa to w obecnej trudnej sytuacji rynkowej niemalże konieczność. Redukcja etatów? A może ograniczenie wydatków na dotychczasową działalność? Niekoniecznie! Warto poszukać oszczędności w tym sektorze, który nie zmniejszy komfortu pracy i nie pogorszy sytuacji przedsiębiorstwa. Dzięki zmianie sprzedawcy energii elektrycznej jedyne co może zmienić się w działalności firmy, to kondycja finansowa (i to pozytywnie).

wybierz

Przywilej wyboru sprzedawcy energii elektrycznej  istnieje od 2007 roku. Jak pokazują badania, do tej pory na taki krok zdecydowało się ponad 120 tysięcy odbiorców instytucjonalnych i z miesiąca na miesiąc ich przybywa.  Z cyklicznego monitoringu Prezesa URE wynika, że liczba zmian stale wzrasta. To dobrze prognozuje na przyszłość. Co jednak powstrzymuje pozostałych przed takim krokiem? Czy przedsiębiorcy powinni się obawiać?

zaryzykuj

Obawa przed ryzykiem i brakiem efektywności takiego przedsięwzięcia skutecznie wstrzymuje podjęcie decyzji. Jak się jednak okazuje, przedsiębiorstwo nie ponosi żadnego bezpośredniego ryzyka. Zmiana sprzedawcy energii jest bowiem fizycznie nieodczuwalna i nie zakłóca działalności firmy. Niektórzy eksperci porównują ją nawet do procesu zmiany dostawcy usług telekomunikacyjnych.

Jak twierdzi ekspert ds. efektywności energetycznej BCC i Prezes Zarządu Energomix Michał Suska – w przypadku klienta biznesowego oszczędności wynikające ze zmiany sprzedawcy energii są naprawdę duże, przy czym ryzyko jest stosunkowo niewielkie, a właściwie go brak. Cała procedura jest przejrzysta i prosta.

Jak może się okazać – jest to czasami nawet decyzja strategiczna. Dlaczego?

zyskaj

Oszczędności  sięgają nawet rzędu 30%, a co najważniejsze - atrakcyjniejsze warunki umowy udaje się znaleźć w aż 90% przypadków odbiorców biznesowych - mówi Michał Suska.

Co istotne, działanie to jest bezpłatne i nie wymaga od przedsiębiorcy znajomości aktualnych trendów i sytuacji na rynku energii elektrycznej. Od tego są wyspecjalizowani doradcy, którzy potrafią dopasować indywidualną ofertę dla konkretnego odbiorcy.

Jednak sama zmiana sprzedawcy energii elektrycznej to nie wszystko. Odpowiednie zarządzanie gospodarką energetyczną to także dbałość o ekonomiczne, ekologiczne korzystanie z mediów. Wiele firm doradczych, w tym Energomix, dysponuje zaawansowanymi systemami monitorowania zużycia energii, które precyzyjnie określają miejsca jej marnotrawienia, czy nadmiernego poboru. Pozwala to na stworzenie kompleksowej oferty, odpowiadającej bieżącej sytuacji firmy.

zacznij działać

Jak wiadomo, z energii korzystać musi każde przedsiębiorstwo. Warto zatem zmienić postawę i z biernego odbiorcy stać się efektywnym zarządcą. Fachowa porada to szansa na skorzystanie z ciekawej oferty, indywidualnie dopasowanej do danego przypadku. Zdaje się, że próba zmiany sprzedawcy energii elektrycznej jest obecnie wyznacznikiem i cechą rozsądnego zarządzania gospodarką energetyczną, a co za tym idzie finansami przedsiębiorstwa. Weź zatem sprawy w swoje ręce i oddaj je w ręce fachowych doradców.

Przeczytaj także

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej w domu - sprawdź jak to zrobić

Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej w domu - sprawdź jak to zrobić Jak nie wpaśc w pułapkę i znaleźć najatrakcyjniejszą ofertę dla domu? Podpowiadamy na co zwra
Czytaj

Kompensacja mocy biernej jako prosty przykład pozyskania oszczędności

Kompensacja mocy biernej jako prosty przykład pozyskania oszczędności Dowiedz się jak skutecznie zniwelować koszty przekroczenia mocy biernej i zaoszczędź nawet 30%.
Czytaj

Optymalizacja parametrów dystrybucyjnych ? klucz do efektywności energetycznej

Optymalizacja parametrów dystrybucyjnych ? klucz do efektywności energetycznej Dowiedz się w jaki sposób obniżyć koszty poprzez optymalizację parametrów dystrybucyjnych.
Czytaj